Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“

Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“

По повод 50 години од постоење на познатиот бренд „Ламборгони“, од автомобилскиот производител ги прикажаа сликите од концептот наречен „Lamborghini Sesto Elemento“. Засега од компанијата велат дека не е во план да се произведува, но овој дизајн кој е направен во 2011 година е апсолутно неверојатен и би било фино да стане јаве. Се сложувате?

Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар