Николас Кејџ продава уште еден луксузен имот

Николас Кејџ продава уште еден луксузен имот

Американскиот актер и режисер Николас Кејџ, има снимено повеќе од 60 филмови во својата богата кариера. Но, тој е познат и по неговата навика да инвестира во недвижнини низ светот. До пред некоја година тој поседуваше 7 имоти, меѓу кои имаше четири вили на територија на САД и Англија, еден замок во Англија, еден луксузен апартман во Њујорк и приватен остров на Бахамите.Николас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотИако тој моментално се наоѓа во очајна финансиска состојба, сепак вредноста на неговите имоти и понатаму останува доста висока. Досега успеа да продаде 3 од нив, а на продажба стави уште два. Оваа луксузна хациенда која се наоѓа во Лас Вегас е еден од оние имоти кои моментално се достапни на пазарот. Таа е распослана на 1.300 квадратни метри и е ставена на продажба за цена од скоро 9 милиони американски долари или поточно 8,9.Николас Кејџ продава уште еден луксузен имотОваа импозантна резиденција има неверојатен поглед кон градот на гревовите, 7 спални соби, лифт, домашно кино, прекрасен спа-центар, огромен базен, гаража за 16 автомобили и уште многу, многу други работи.
Николас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНекои делови од оваа куќа, наликуваат на богат хотел исполнет со интригантни уметнички дела и луксузен мебел.Николас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имотНиколас Кејџ продава уште еден луксузен имот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар