Од црква во ноќен клуб

Од црква во ноќен клуб

Спирито-Мартини“ е ноќен клуб во Брисел, Белгија, а она што е интересно за него, е дека истиот објект претходно бил црква.Од црква во ноќен клубБизнисменот Франсеко Раво, ја откупил црквата и најмил тим од архитекти и дизајнери, чија работа била да му дадат нов живот на објектот. Резултатот е фасцинантен спој од класичен Римски стил и модерен мебел, кој го прави елегантно место за незаборавно искуство..Од црква во ноќен клубОд црква во ноќен клубИ покрај тоа што некои ова го сметаат за сквернавење, мора да се признае дека ова е место од кое ќе ви подзастане здивот, особено поради фактот дека е спасена напуштената црква од уривање.Од црква во ноќен клубОд црква во ноќен клуб


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. BILJANA Reply

    nice,very nice

  2. Име Reply

    I toa goticka crkva, dovolno kazuva prekrseniot lak so koj se odlikuva gotikata

  3. Mihaela Reply

    super e. sto ne napravat ovdeka u nasava zemja nekoja crkva vo noken klub, odma ke otidam 🙂

Остави коментар