Кул гаџет за Ајфон и Ајпод тач

Кул гаџет за Ајфон и Ајпод тач

Фингерист“ (Fingerist) е нов хардверски додаток за Ајфон и Ајпод тач, кој што им овозможува на корисниците нов начин за користење на музичките апликации.

Кул гаџет за Ајфон и Ајпод тач

После поврзувањето на вашиот ајфон со фингерист ќе можете да свирите како на гитара, синтисајзер, пијано или тапани. Ова е високо стилска играчка со фантастичен дизајн.

Кул гаџет за Ајфон и Ајпод тач

Слотот за ајфонот е направен од палисандрово дрво, а делот со звучникот е блескаво црн. 3-ватниот звучник вади добар звук, но доколку сакате поголемо уживање, фингерист има додатен кабел кој можете да го приклучите на појачало.

Кул гаџет за Ајфон и Ајпод тач

Дали можеби фингерист ќе успее да го качи ајфонот на музичката сцена, на некој следен концерт? Се е возможно…

Кул гаџет за Ајфон и Ајпод тач


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Fun games Reply

    odlicno

Остави коментар