Игра на неделата: Кафе продавница

Игра на неделата: Кафе продавница

Денеска ви ја нудиме можноста барем виртуелно да станете сопственик на една кафе продавница. Во неа вие ќе бидете креатори на рецептот, вие ќе ја одредувате цената, но исто така ќе бидете задолжени и за набавките на млеко, чаши, кафе и шеќер.
Игра на неделата: Кафе продавницаИграта е многу интересна бидејќи вие ќе си го водите бизнисот со помош на купувачите, кои ќе ви го покажуваат мислењето за вашето кафе, дали му фали нешто, дали е супер или пак е прескапо. Прилагодувајте ги сите овие работи во согласност со нивните мислења, инаку вашиот бизнис ќе биде осуден на пропаст, бидејќи во играва репутацијата е многу важна. Епа драги љубители на кафето, уживајте во оваа игра…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар