Никогаш не би ги погодиле предците на овие славни личности!

Никогаш не би ги погодиле предците на овие славни личности!

Светлината од славата постојано свети на овие луѓе, но кој би знаел дека нивните предци биле попознати дури и од нив? Погледнете ги овие 10 славни ѕвезди чие генетско наследство ќе ве изненади и остави целосно без зборови.

Бијонсе и Густав Малер

(1) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

Изгледа дека Бијонсе има австралиски корења – таа е далечна роднина на добро познатиот австралиски композитор и кондуктор од 19-ти век, Густав Малер. Сега ни е јасно од каде доаѓа нејзиниот музички талент.

Синди Крафорд и Ернест Хемингвеј

(2) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

Топ моделот Синди Крафорд е генетски поврзана со овој голем писател. Всушност, Синди има навистина големо педигре – таа неодамна дознала дека исто така е и далечна роднина на Карло Велики!

Роберт Патинсон и Грофот Дракула

(3) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

Ова е дефинитивно неверојатно! Изгледа дека Роберт Патинсон, кој го толкуваше вампирот Едвард Кулен во сагата Самрак (Twilight), има свое сопствено „вампирско“ минато. Актерот е далечен роднина на Влад Цепеш III, исто познат и како Влад III Дракула. Сега сме сигурни дека никој друг не би можел подобро да ја одигра улогата на Едвард од Роберт Патинсон.

Џорџ Клуни и Абрахам Линколн

(4) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

Познатиот актер и националниот херој на Америка делат заеднички гени! Нивната поврзаност доаѓа од жената позната како Луси Хенкс, која била бабата на Линколн од страната на мајка му.

Џони Деп и Кралицата Елизабета II

(5) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

Едно неодамнешно истражување од страна на BBC открило дека неодоливиот Џони Дел е роднина на Кралицата Елизабета бидејќи и двајцата се наследници на Кралот Едвард III.

Брук Шилдс и Хенри IV од Франција

(6) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

Брук неодамна дознала дека нејзиниот предок е големиот крал на Франција, односно Хенри IV – првиот монарх на Куќата од Бурбон. Ете од каде таа ја наследила својата грациозност и аристократија.

Бенедикт Камбербач и Ричард III од Англија

(7) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

Ричард III – последниот од Куќата од Плантагенет за која пишува и самиот Шекспир, е предок на талентираниот Бенедикт Камбербач. Интересно е што тој го глуми токму Кралот Ричард во ТВ серијата „Шуплива круна: Војната на розите“ (The Hollow Crown: The Wars of the Roses). Се прашуваме какво е чувството да се носи облеката на своите предци.

Мадона, Селин Дион и Камила, Војвотката од Корнвол

(8) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

И двете пејачки се далечни роднини на втората сопруга на Принцот Чарлс, Камила Паркер. Тие сите имаат заеднички предок – француски столар со името Закари Клутиер. Можеби токму тоа е тајната за вечната младост и убавината на овие дами?

Бред Пит и Барак Обама

(9) nikogash-ne-bi-gi-pogodile-predcite-na-ovie-slavni-lichnosti-www.kafepauza.mk

Холивудскиот срцекршач и поранешниот лидер на Белата куќа се братучеди… деветти братучеди! Нивната крвна поврзаност започнува со човекот наречен Едвин Хикмен што бил роден во 1690 година.

Погледнете и кои познати ѕвезди кои неверојатно многу личат на ликови од Дизни цртаните.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар