08 септември 2020 | Кафе пауза

Не лутете им се на децата: Вродено им е да не сакаат зелена храна

Битката околу зеленчукот се води во речиси секое домаќинство. Но, не лутете се, децата не се целосно виновни за својата пребирливост.

Тематски парк во Австралија во кој можете да пливате со огромни крокодили

Пливањето со ајкули е веќе позната атракција, а сега еден тематски парк во Австралија им овозможи на своите посетители да пливаат со огромни крокодили.

Еден татко споделува трик како да го заспиете бебето побрзо

Многу родители кои штотуку пристигнале дома со новороденче сигурно се прашуваат како да ги заспијат своите бебиња брзо и успешно.

„Oil pulling“: Ајурведски метод за одржување на здравјето на забите

Најважната вредност на Ајурведата е поврзана со поврзување со нас самите и одржување на хармонијата и рамнотежата со природниот свет.

Маскарпоне торта со бисквити – лесна за правење, но и за јадење

Оваа освежувачка торта со маскарпоне и бисквити е брза опција кога сакате нешто слатко и не мора да чекате премногу долго за да ја направите.

Тест: Погледнете ја фотографијата и откријте како се чувствува вашето срце

Погледнете ја фотографијата, а тоа што прво ќе го забележите ќе ви помогне да откриете како се чувствува вашето срце.