Маскарпоне торта со бисквити – лесна за правење, но и за јадење

Оваа освежувачка торта со маскарпоне и бисквити е брза опција кога сакате нешто слатко и не мора да чекате премногу долго за да ја направите.

Маскарпоне торта со бисквити - лесна за правење, но и за јадење

Потребни состојки:

  • 300 грама интегрални бисквити
  • 125 грама путер
  • 150 грама чоколадо за готвење
  • 300 грама маскарпоне
  • 300 милилитри слатка павлака
  • 40 грама шеќер во прав
  • екстракт од ванила
  • 15 чоколадни орео колачиња
  • рендано чоколадо за декорирање

Начин на подготовка:

Измешајте ги мелените бисквити и стопениот путер. Обложете калап за торта со хартија за печење и ставете ја смесата. Растопете го чоколадото за готвење на пареа, прелијте ја смесата и ставете ја во фрижидер додека не стврдне.

Измешајте ја павлаката, додајте ги маскарпонето, шеќерот во прав, екстрактот од ванила, десетина сечкани орео колачиња и измешајте. Истурете го кремот врз основата и ставете ја тортата во фрижидер 3 часа. Потоа, извадете ја од калапот, отстранете ја хартијата и украсете со рендано чоколадо и со преостанатите орео колачиња.

Погледнете како да направите сладок тост со рикота сирење и банана за идеален почеток на денот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар