Направете сами: Од стара алка до нов колоритен аксесоар

Понекогаш без многу труд и финансиско вложување можете старите работи да ги реупотребите и повторно да блеснат со нов сјај. Ова е еден таков пример, каде што со една стара алка и ластичиња во боја, можете да направите одличен аксесоар, кој по желба многу лесно можете и да го менувате зависно од вашите потреби.

Направете сами: Од стара алка до нов колоритен аксесоар

Потребни ви се:
  • постара широка алка
  • ластичиња во неколку бои по ваша желба

Направете сами: Од стара алка до нов колоритен аксесоар

Начин на изработка:

Без никакво лепило, почнете да ги редите ластичињата едно до друго, креирајќи шема која вам најмногу ќе ви се допаѓа. Можете да експериментирате со бои и шеми, а по потреба можете многу лесно и да ја промените алката за да ви одговара со друга комбинација на облека.

Направете сами: Од стара алка до нов колоритен аксесоар Направете сами: Од стара алка до нов колоритен аксесоар Направете сами: Од стара алка до нов колоритен аксесоар Направете сами: Од стара алка до нов колоритен аксесоар

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар