15 јули 2020 | Кафе пауза

Една учителка се откажала од својата работа за да создава оптички илузии со помош на шминка

Шминката се користи за подобрување на природната убавина, но понекогаш луѓето ја ослободуваат својата креативност преку неа на многу оригинален начин.

Направете сами: Тонер за лице од рози

Дали знаевте дека розата има многу придобивки? Може да го намали црвенило на лицето и е најдобро да се нанесе по изложување на сонце.

15 неочигледни знаци дека вашиот дом е чист

Понекогаш обрнувате внимание и на помалите детали и ги чистите ламбите и радијаторите, но многу почесто ги заборавате и нивниот сјај исчезнува со текот на времето.

Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Тиркизната боја означува мир, спокојство и стабилност. Ако се всели во вашиот дом, таа ќе ја поттикне комуникацијата и ќе создаде емоционална рамнотежа.

Тест: Картата што ќе ја изберете ви носи важен совет од Купидон

Дали верувате дека љубовта се случува спонтано, случајно или дека постојат сили што можат да ви помогнат да ги освоите луѓето што сакате да ги имате покрај вас?

Што значат белите линии на пилешкото месо?

Суровите пилешки гради обично имаат бледо розова боја и се сметаат за чисто месо. Како и да е, во последно време почесто можеме да видиме пилешко месо со бели линии.