Меди Зиглер со воодушевувачки перформанс и во новиот спот на Сиа за „Big Girls Cry“

Сигурно веќе добро сте запознаени со Меди Зиглер, девојчето чие танцување го освои светот преку шоуто „Dancing Moms“ и кое се појавува во некои од музичките спотови на Сиа.

Меди Зиглер со воодушевувачки перформанс и во новиот спот на Сиа за „Big Girls Cry“

12-годишното девојче и овој пат е во својата препознатлива русокоса перика и уште еднаш го покажува својот неверојатен талент. Особено воодушевува нејзиното манипулирање со изразот на лицето, со што додава многу емоции во песната. Таа едноставно не е иста кога ги гледате емоциите на лицето на Меди и кога не ги гледате.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар