Најдобрите плажи во светот според „TripAdvisor“

Најдобрите плажи во светот според „TripAdvisor“

Постојат илјадници прекрасни плажи ширум светот кои со својата убавина привлекуваат огромен број туристи и посетители секоја година. Но, сте се запрашале ли некогаш кои се 10-те најдобри кои на некој начин се издвојуваат од останатите? Погледнете ја нареднава листа составена од страна на „TripAdvisor“ со најдобрите плажи во светот.

Најдобрите плажи во светот според „TripAdvisor“

„Baia do Sancho“, Фернандо де Норонја, БразилБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар