20 март 2014 | Кафе пауза

Топ 3 интимни фризури кои ги возбудуваат машките

Секоја жена си ја средува интимната зона на различен начин. Сепак, постојат 3 стилови кои особено се возбудливи за мажите.
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

Дали знаете зошто пролетта оваа година подрани еден ден?

Денес, 20 март, пролетта започнува точно во 17.57.
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

Замрзната приказна: магично фотопатување во недопрен замок од 17-тиот век

Неверојатна серија фотографии направена во замок стар 350 години...

Што би ви кажал секој хороскопски знак за да ве однесе во кревет, а што потоа?

Во овој хороскоп ќе се пронајдат момците, а ќе им биде корисен на девојките.
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

Кога напорно работиш…

„Кога напорно работиш работа која не ја сакаш, тоа е стрес. Кога напорно работиш нешто што го сакаш, тоа е страст.“
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

Од негативна работна атмосфера до креативност и иновативност во неколку чекори

Поттикнувањето на креативноста на работното место бара користење на креативни методи. Обидете се со некои од овие и набљудувајте како се менува работната атмосфера на позитивно.

7 знаци кои покажуваат дека сте хроничен перфекционист

Доколку мислите дека спаѓате во категоријата перфекционисти, време е да промените нешто кај себе за да умеете да уживате во сите мали радости што ги носи животот.

Уметност со чевли: Пролетната кампања на Кристијан Лубутан

Прекрасни фотографии кои ќе ви го разбудат пролетниот дух.

Најдобрите плажи во светот според „TripAdvisor“

Листа која ќе ве натера да посакате да е лето...

27 работи со кои несвесно ги импресионирате оние околу вас

Еве на што треба да обрнете внимание доколку сакате лесно да ги импресионирате луѓето околу вас.
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

Eucerin® In-Shower Body Lotion за чувствителна кожа – ја зајакнува кожната бариера уште пред да излезете од тушот

Новиот Eucerin® In-Shower Body Lotion со 5% декспантенол се користи уште додека сте во тушот веднаш откако ќе се избањате и исплакнете. Придобивка: не ви се потребни повеќе навлажнувачи за кожата после капењето. Едноставно исушете се и веднаш облечете се!
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

Белградскиот илустратор кој го освои Фејсбук со изложба во „Концепт 37“

Денес, кога мораме да признаеме дека со друштвените медиуми владеат стикери со животни, љубовни пораки, „self-help“ препораки и други разни цитати – ретко кој од нив навистина може да ни го задржи вниманието. Но, кога говориме за Марко, познатиот белградски илустратор и неговата стр
Датум: 20 мар 2014
, Автор: