Топ 3 интимни фризури кои ги возбудуваат машките

Топ 3 интимни фризури кои ги возбудуваат машките

Секоја жена си ја средува интимната зона на различен начин. Сепак, постојат 3 стилови кои особено се возбудливи за мажите. Трендовите во областа на интимните фризури дефинитивно се менуваат, но од машка перспектива, најдобри се следните 3 видови.

top-3-intimni-frizuri-koi-gi-vozbuduvaat-mashkite-kafepauza.mk

Природна фризура

Запуштениот изглед на меѓуножјето долго време се сметаше за непривлечно, но последните истражувања на машкото мислење покажуваат дека природната бушава шума се враќа во мода како една од најсексапилните интимни фризури. Дури 43% од машките се сложуваат дека убаво стилизираниот природен облик со минимално средување е најпривлечен кај жените.

Бразилска фризура

Дискретна линија или мал триаголник на срамната коска дефинитивно е еден од најпривлечните изгледи на интимната зона за мажите. 35% од нив наведуваат дека популарната бразилка им е одраз на жена која сака да му удоволи на својот маж притоа не криејќи ја убавината на секој дел од своето тело. Но, фризурите во облик на срце, иницијали, стрелки и цветчиња не ги сметаат за привлечни.

Писта за слетување

Вертикалната линија во ширина на два прста е француска депилација која е златна средина помеѓу бразилката и природната фризура. На машките им е необјасниво привлечен стилизираниот изглед на влакната по средината, додека мазниот и гол дел на срамните усни ја распламтува страста. Популарната писта ја преферираат 22% од момците.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар