Меѓу овие мечки се крие едно куче: Дали можете да го пронајдете за помалку од три минути?

Меѓу овие мечки се крие едно куче: Дали можете да го пронајдете за помалку од три минути?

Загатките не служат само за забава, туку тие се и одличен начин за одржување на менталната хигиена. Крајот на годината за многумина е стресен период поради деловните и семејните обврски и затоа е важно да одвоите малку време за себе и да се ослободите од стресот. Меѓу сите овие поларни мечки треба да пронајдете едно куче што се изгубило на Северниот Пол. Во просек, потребни се 2 минути и 49 секунди за да го пронајдете кучето. Дали сте подготвени да го срушите овој рекорд?

Меѓу овие мечки се крие едно куче: Дали можете да го пронајдете за помалку од три минути?

Ако сè уште не можете да најдете кучето, погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Меѓу овие мечки се крие едно куче: Дали можете да го пронајдете за помалку од три минути?

Ако сакате да решите уште една ваква загатка, обидете се да го најдете глувчето меѓу сите овие верверички.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар