За оние со око соколово: Можете ли да го најдете глувчето меѓу сите овие верверички?

За оние со око соколово: Можете ли да го најдете глувчето меѓу сите овие верверички?

Есента е неисцрпна инспирација за познатиот унгарски уметник Дудолф, па затоа тој смисли нова задача за сите вас. Сокривањето е негов заштитен знак и погледнете дали оваа задача е тешка како останатите. Сè што треба да направите е да најдете еден глушец меѓу сите овие верверички.

За оние со око соколово: Можете ли да го најдете глувчето меѓу сите овие верверички

Погледнете добро во цртежот. Иако уметникот даде сè од себе за да го скрие добро, веруваме дека нема да ви биде тешко да пронајдете убавиот глушец.

Во случај да не можете да го пронајдете глушецот, погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

Дали можете да погодите кој од овие два часовника е вистински, а кој е играчка?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар