Оваа тврдина е изградена на езеро и е една од најзачуваните во Италија

Оваа тврдина е изградена на езеро и е една од најзачуваните во Италија

Сирмионе е гратче што се наоѓа на брегот на езерото Гарда, помеѓу градовите Бреша и Верона, во регионот Ломбардија. Езерото Гарда се смета за најубаво езеро во цела Италија, а Сирмионе е најубавото место покрај езерото. Покрај тоа што гратчето е убаво за разгледување, тука се наоѓа и една од најзачуваните тврдини во Италија. Погледнете како изгледа оваа тврдина изградена на езеро.

Оваа тврдина е изградена на езеро и е една од најзачуваните во Италија

Оваа тврдина е изградена на езеро и е една од најзачуваните во Италија

Оваа тврдина е изградена на езеро и е една од најзачуваните во Италија

Оваа тврдина е изградена на езеро и е една од најзачуваните во Италија

Оваа тврдина е изградена на езеро и е една од најзачуваните во Италија

Ако сте љубител на патувањата, погледнете кои 10 европски градови треба да бидат на вашата листа за патување затоа што имаат најмногу туристички атракции.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар