Мачки кои знаат да кажат „Хелоу“

Веќе знаеме дека животните знаат да се однесуваат како луѓе. Ги видовме козите кои врискаат како луѓе, па затоа не е чудно што овие мачки знаат англиски. Не само што знаат да зборуваат, туку тие поздравуваат со зборот „Хелоу“, секоја со бојата на својот глас. 🙂

Мачки кои знаат да кажат „Хелоу“

Веројатно им било лесно да го совладаат јазикот заради тоа што живеат во средина во која се зборува англискиот. Се прашуваме дали некој во Македонија го има научено своето маче да каже „Здраво“.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар