Луксузна куќа со панорамски поглед над Лос Анџелес

Луксузна куќа со панорамски поглед над Лос Анџелес

Кога некој би можел да бира во која куќа во Лос Анџелес сака да живее, Blue Jay Way Residence сигурно би била при врвот на листата на желби. Оваа луксузна куќа се наоѓа на ридските падини над Градот на ангелите, нудејќи панорамски поглед над метрополата кој делува магично.Луксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесОвој дом е дизајниран во студиото McClean Design, а изграден од страна на Corr Contemporary Homes во 2008 година. Се простира на 630 метри квадратни во кои се сместени бројни луксузни детали, како базен, гаража за четири автомобили и многу гостински соби за да собере доволно голем број пријатели на гости.Луксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос АнџелесЛуксузна куќа со панорамски поглед над Лос Анџелес


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар