08 јуни 2012 | Кафе пауза

Љубовен астролошки профил за женски Бикови

Некои претставнички на овој знак се чувствуваат понекогаш чудно во врска со себеси, како да се различни од сите други луѓе во светот...

Запознајте ја Рита Ора

Оваа девојка, полека но сигурно ги освојува љубителите на добрата музика низ целиот свет, а како што и самата тврди, најдоброто од неа допрва доаѓа...
Датум: 08 јун 2012
, Автор:

Дали врска на далечина може да успее?

Наместо далечината да ја гледате како проблем, треба да ја гледате како предност. Еве неколку причини за тоа...

Спектакуларните ерупции на вулканот Етна

Планината Етна е висока 3.329 метри, но нејзината висина се намалува со зголемувањето на вулканските ерупции. Два пати поголем од Везув, Етна е најголемиот активен вулкан во Европа.
Датум: 08 јун 2012

Мокачино со банана и карамела

Кафе-десерт кој ќе ја задоволи вашата сласт и ќе ја разгори вашата страст...

Луксузна куќа со панорамски поглед над Лос Анџелес

Кога некој би можел да бира во која куќа во Лос Анџелес сака да живее, оваа сигурно би била при врвот...

Сезонска колекција на фустани од Вера Ванг

Одлична нова и разнобојна „подготвена за носење“ колекција од Вера Ванг.

10 причини да гледате ЕУРО 2012

Иако знаете дека нема каде да побегнете од Европското првенство во фудбал, еве ви десет причини кои и без тоа нема да ви дадат да се одлепите од телевизорот.