Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Марина Пиро е девојка која многу сака да патува. Таа е родена во Италија, живее во Велика Британија, а сега патува низ светот во едно старо комбе кое таа го вика Пем, заедно со нејзиното куче, лабрадудл по име Оди. Самата го преуредила комбето по двомесечна подготовка.

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Таа комплетно го сменила ентериерот и го претворила во удобно местенце со сите неопходни работи за едно нормално живеалиште. Марина открила дека целосното преуредување на комбето ја чинело околу 600 евра.

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Таа немала поим како да го реновира комбето кога ја добила идејата. Учела на лице место.

„Комбето не испадна совршено. Не можам ништо да исечам рамно и секогаш грешам при земањето мерки, но добро функционира тоа што го направив“, признала Марина.

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Таа инсталирала ЛЕД светла…

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Направила под…

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Завеси…

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Удобен кревет…

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Дури и мала кујничка…

Креативна девојка го преуредила старото комбе за да патува низ светот со нејзиното куче

Продолжете на следната страница за остатокот од текстот…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар