„El Nido Resorts“ – егзотично бегство од реалноста

Првокласните летни одморалишта „El Nido Resorts“, ви нудат единствена можност да ја почувствувате недопрената природна убавина на Филипинските острови. Нивната изолација и ексклузивност, ги прават овие острови посебни и уникатни.“„ElОвие прекрасни острови се во составот на архипелагот „Palawan“, кој се наоѓа западно од Филипини. Познат по разновидниот биолошки свет, како и по неверојатните предели, „Palawan“ го нарекуваат „Последната еколошка граница на Филипини“.“„ElНајпознато место за летување е „El Nido“. Оваа општина е составена од 45 острови и мали островчиња, секој со уникатни карактеристики. Прекрасните плажи со кристално бел песок и скриените заливи се одлични за уживање далеку од многубројните туристи. Овој предел е познат и по неверојатните пештери, стари и по неколку милиони години.“„El“„ElПоради разновидниот биолошки свет, овие летувалишта привлекуваат нуркачи од целиот свет. А со својата егзотика и ексклузивност, се идеално место за сите оние кои се решени да го кажат судбоносното „ДА“.“„El“„El“„El“„El“„El“„El“„El“„El


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар