Како би изгледале Бивис и Батхед во реалниот живот?

Како би изгледале Бивис и Батхед во реалниот живот?

Сте се запрашале ли некогаш како би изгледале популарните цртани ликови Бивис и Батхед во реалниот живот? Можност да дознаете ви нуди професионалниот филмски шминкер, Кевин Киркпатрик. Тој одлучил да направи нивни 3Д модели, кои се далеку од смешни. Повеќе би рекле дека се страшни. Се согласувате?Како би изгледале Бивис и Батхед во реалниот живот?Доколку сакате одблизу да видите какви би биле овие тексашки тинејџери во реалниот свет, повелете уште некоја фотографија:Како би изгледале Бивис и Батхед во реалниот живот?Како би изгледале Бивис и Батхед во реалниот живот?Како би изгледале Бивис и Батхед во реалниот живот?Како би изгледале Бивис и Батхед во реалниот живот?Како би изгледале Бивис и Батхед во реалниот живот?Да потсетиме дека во цртаните серии, гласот на овие неверојатни ликови им го позајмува лично нивниот креатор, Мајк Џаџ. Кусо по нивното појавување на ТВ-екраните, Бивис и Батхед добија милионска публика и огромна популарност. Со нивниот подбивачки хумор кој ги надминува границите, тие врвот на популарноста го достигнаа во средината на 90-те години. Досега се снимени вкупно 222 серии. Во 1996 година пак, глупавите и мрзливи тинејџери од Тексас добија и долгометражен анимиран филм.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар