Дивиот животински свет во мнооогу дебела варијанта

Дивиот животински свет во мнооогу дебела варијанта

Можете ли да си замислите дебел тигар кој грациозно лежи на гранка дрво? Или пак група зебри кои се фрцкаат со своите дебели црно-бели тела?

Дивиот животински свет во мнооогу дебела варијанта

Ова кратко анимирано видео ќе ви покаже како изгледаат дивите животни во дебела варијанта. Краткиот анимиран филм е најава за фестивалот за анимиран филм во Штутгарт кој ќе се случи на крајот на април годинава.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар