21 февруари 2013 | Кафе пауза

Мрзливец ѝ подарува цвет на девојка

Мрзливецот Мети е бебе, кое очигледно уште од „мали нозе“ знае како да остави впечаток кај девојка.
Датум: 21 фев 2013
, Автор:

Дивиот животински свет во мнооогу дебела варијанта

Можете ли да си замислите дебел тигар кој грациозно лежи на гранка дрво? Или пак група зебри кои се фрцкаат со своите дебели црно-бели тела?
Датум: 21 фев 2013
, Автор:

Прекрасните колоритни полиња со лалиња во Холандија

Фантастични фотографии од расцветаните полиња со лалиња, над градот Ана Павловна...

Слаткиот мачор со веѓи

Овој сладок мачор се вика Сем. Кај него интересни се двете симетрични шарки над неговите очи кои многу наликуваат на човечки веѓи.

Љубовта е збир од моменти, не бескрајна страст

Истражување на психологот Барбара Фредриксон која е против идејата дека љубовта е чувство кое трае непрекинато...

Најмалиот хотел во светот, наменет за заљубените парови

Куќата (денешен хотел) била изградена во 1728 г. од пар кој сакал да се венча, но градскиот совет вовел правило, според кое само сопствениците на дом, можат да бидат во брак...

Неверојатно 3Д пенкало кое црта во воздух

Доколку знаете да чкртате, цртате или едноставно да го мрдате прстот низ воздухот, тогаш ќе знаете и да го користите 3Doodler. :)

Плетен зеленчук

Љубителите на плетените ракотворби сигурно ќе бидат воодушевени од делата на оваа талентирана Јапонка.
Датум: 21 фев 2013
, Автор: