Симпатичен краток анимиран филм од Дизни: „Paperman“

Одвреме-навреме ќе се појави краток анимиран филм, кој едноставно ќе ни го наполни срцето со својата шармантност и едноставност. „Paperman“ го има тој квалитет, а воедно и одличен ретро елемент, благодарение на црно-белата анимација.

Симпатичен краток анимиран филм од Дизни: „Paperman“

„Paperman“ е шестминутен анимиран филм на „Walt Disney Animation Studios“ кој е номиниран за Оскар во категоријата Најдобар анимиран краток филм. Режисер на филмот е Џон Карс. „Paperman“ ги спојува традиционалната анимација (цртање со рака) и компјутерската анимација.

Содржина: Филмче за слаткиот сплет на судбината, љубовта на прв поглед и хартиените авиончиња кои служат како љубовни стрели. Целото дејство е фантастично проследено со спектакуларен поглед кон градот. Погледнете за што станува збор. 🙂
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар