Дружбата меѓу виножитото и Викториините водопади

Викториините водопади на реката Замбези означуваат дел од границата меѓу Замбија и Зимбабве и место каде што секој може да се восхитува на спектакуларното чудо на природата. Овие водопади се предизвик за секој фотограф. Малкумина се оние што имаат можност да одат до таму и да направат некои од своите најдобри дела во кариерата, а уште помалку се оние кои имаат среќа во тие моменти пред нив да се појави виножито и да им овозможи уште поубава фотографија, како овие што следуваат.

Дружбата меѓу виножитото и Викториините водопадиДружбата меѓу виножитото и Викториините водопадиДружбата меѓу виножитото и Викториините водопадиДружбата меѓу виножитото и Викториините водопадиДружбата меѓу виножитото и Викториините водопадиДружбата меѓу виножитото и Викториините водопадиДружбата меѓу виножитото и Викториините водопадиДружбата меѓу виножитото и Викториините водопади


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар