Кој е најголемиот секојдневен проблем на кучињата?

Кој е најголемиот секојдневен проблем на кучињата?

Некој би рекол дека куче, како куче може да смисли решение за буквално сите проблеми во неговиот живот. На пример, како да се качи на домашната трпеза додека никој не го гледа и да го изеде вашиот дел од ручекот, притоа обвинувајќи некој друг член од фамилијата. Или пак, како да ве убеди да го однесете на прошетка порано, бидејќи тогаш имало поголема желба за шетање. Всушност, без разлика на тоа што ќе го наумат, тие лесно остваруваат сè.

Кој е најголемиот секојдневен проблем на кучињата?

Имајќи го тоа на ум, погледнете го наредново видео каде што едно неодоливо куче се обидува да помине низ ограда со малку подолга гранка во неговата уста. Веруваме дека ова е најголемиот, а можеби и единствениот проблем со кој секое куче постојано се соочува…
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар