Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден ајфон

На 1 јануари 2013 година Дениел Брукман сфатила дека го изгубила нејзиниот ајфон за време на новогодишната прослава. Од тој ден, таа постојано добива „самослик“ фотографии од мажот кој го земал нејзиниот телефон. Таа ги гледа сите фотографии кои тој ги прави со нејзиниот телефон, бидејќи тој е поврзан со нејзиниот профил на клауд-сервисот на Епл, каде што таа пристапува преку компјутер. Инспирирана од ваквата ситуација, таа го започнала нејзиниот откачен проект, кој го нарекла „My Cloud Pal“.

Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон

Во текот на целата измината година, Дениел објавува по една слика месечно на нејзиниот блог на Тамблр, комбинирајќи ги фотографиите на непознатиот маж со фотографии од себеси, на кои ги имитира „селфи фотките“ на мустаќестиот маж. Месец за месец, таа ги открива страстите на мажот за правење фотографии од сам себе, без разлика дали е дотеран во одело, се поти во вежбалната или си ги проверува мускулите пред огледало. Таа дури си ставила и мустаќи, за да изгледа поавтентично.

Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон Девојка рекреира фотографии најдени во нејзиниот украден Ајфон


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Ime Reply

    “фотографии од мажот кој го земал нејзиниот телефон” – не е земал, туку ЗЕЛ. Фотографии од мажот кој го ЗЕЛ (свршен глагол) нејзиниот телефон!

Остави коментар