13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

Најверојатно имате посакано да промените некој дел од вашето тело, или барем имате размислувано за тоа. Со помош на модерната технологија, денес можете да се видите со различна боја на косата или очите без да ја правите промената во реалноста. Нештата како друга форма на усните или носот можат да бидат вистинско искушение.

Неколку луѓе споделиле што би сакале да променат кај нивниот физички изглед, а Фотошоп експерти им помогнале да го постигнат тоа. Тие ги уредиле нивните фотографии и ги направиле посакуваните промени, а резултатот можете да го погледнете во продолжение.

Викторија

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

„Отсекогаш сум сакала сини очи. Исто така мислам дека лицето ми е во форма на квадрат, па би сакала да биде поостро и послабо.“

Дарија

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

„Сакам да се видам со црвена коса, сини очи и помали образи.“

Елена

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

„Отсекогаш сум сакала потесен нос, зелени очи и многу светла, изедначена кожа.“

Каро

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

„Би сакал да се видам со сини очи.“

Ана

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

„Би сакала кожата да ми е беспрекорна и чиста, носот прав (имам мала грпка на него), усните пополни, косата погуста и образите помали. Исто така замолив да ми ги поправат капаците кои ми се премногу спуштени над очите.“

Татијана

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

„Сега не сакам да променам ништо кај мене. Но, како тинејџерка сакав да имам потенок нос и поизразени јаболчици. Се прашувам како би изгледала.“

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар