Десерти во Париз: Највкусната колекција од фотографии која некогаш сте ја виделе

Десерти во Париз: Највкусната колекција од фотографии која некогаш сте ја виделе

Тал Спигел, готвачка од Париз, без сомнение има еден од најразнобојните профили на Инстаграм. Таа е шеф на кујна и графички дизајнер, чија цел е да ги истражува најдобрите места каде што можете да најдете вкусни десерти во Париз (кои одговараат со чевлите кои ги носите). Погледнете дел од нејзината колекција која ќе ве натера да посакате да ги извлечете овие десерти од мониторот и веднаш да ги изедете сите!

(1) Десерти во Париз: Највкусната колекција од фотографии која некогаш сте ја виделе


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар