10 март 2016 | Кафе пауза

Десерти во Париз: Највкусната колекција од фотографии која некогаш сте ја виделе

Погледнете дел од нејзината колекција која ќе ве натера да посакате да ги извлечете овие десерти од мониторот и веднаш да ги изедете сите!

16-годишен артист создава фасцинантни 3Д цртежи кои отскокнуваат од страниците на тетратките

Забавни визуелни дисторзии, кои изгледаат како да се дел од нашиот тридимензионален свет.

ТВ серија: Магионичарите (The Magicians)

Откако ќе бидат регрутирани од тајна академија, група студенти ќе откријат дека магијата за која читале како деца е многу реална и многу поопасна одошто мислеле

Истражувањата конечно потврдија: Саркастичните луѓе се покреативни и поинтелигентни

Веќе долго време се сомневавме дека сарказмот е знак за интелигенција, но сега конечно има докази кои го потврдуваат тоа.

7 знаци дека вашето тело е преполно со токсини

Доволно е да имате само 3 од нив со цел да почнете да чувствувате сериозни здравствени проблеми кои можат да се решат само со детоксикација.

Која е причината поради која секој од хороскопските знаци најчесто става крај на врската?

Доколку сте на почетокот од нова врска, понекогаш може да биде тешко да откриете точно што сака и очекува вашиот партнер од вас.

3 работи на кои треба да обрнеме внимание во борбата за половата еднаквост и феминизмот

Феминизмот се дефинира како обид да се достигне политичка и социјална еднаквост на мажите и жените.

Чоколадни крофни: Стар колач во ново руво

Изненадете ги најблиските со овие вкусни чоколадни крофни кои никого нема да го остават рамнодушен.

Девојката побарала од момчето да се ослободи од неговото куче, па тој објавил оглас…

Не сакаат сите животни. Постојат луѓе кои не можат да живеат без своите миленици, но исто така има многумина и кои едноставно не можат да го делат својот дом со животни.
Датум: 10 мар 2016

Моќни цитати од познати женски научници кои ќе ве инспирираат да се стремите повисоко

Умните зборови на едни од најинспиративните жени кои успеале да ја променат и предефинираат науката.

Неверојатни вистински приказни кои ќе ви покажат дека никогаш не треба да се предавате

Прочитајте ги овие приказни за обични луѓе кои морале да се соочат со непријатни настани, но успеале да ги надминат со големo достоинство.
Датум: 10 мар 2016
12