16-годишен артист создава фасцинантни 3Д цртежи кои отскокнуваат од страниците на тетратките

Бразилскиот артист Жоао Карвалјо, создава неверојатни 3Д цртежи во своите тетратки. Овој 16-годишен артист изненадува со неговите неверојатни способности да создава забавни визуелни дисторзии, кои изгледаат како да се дел од нашиот тридимензионален свет. Карвалјо ги витка и мота сините линии од страниците на тетратките, кои се како потпис за неговата работа, и им дава на забавните карактери длабочина и чувство како да се реални. Погледнете…

(1) 16-годишен артист создава фасцинантни 3Д цртежи кои отскокнуваат од страниците на тетратките


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар