35 убави слики од Италија

35 убави слики од Италија

Разгледајте ја оваа галерија и дозволете да потонете во шармот на Италија…

Вернаца, едно од убавите села Чинкве Тере

Поглед од Вила Руфоло во селото Равело, на медитеранскиот брег

Поглед од Вила Руфоло во селото Равело, на медитеранскиот брег
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар