23 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

Се претпоставува дека 90% од убавите сеќавања се поврзани со нашите семејства. Среќни сме кога ќе оздрави некој од родителите, возбудени сме кога го држиме нашето прво дете и секогаш сме подготвени да се смееме или да плачеме кога ќе ги видиме роднините после многу време. Највозбудливите моменти од животот ги споделуваме со семејството, а овие фотографии ќе ви го докажат тоа.

1. „Станав татко денес. Не можам да се чувствувам посреќно“

24 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

2. „Дедо ми на неговиот 103-ти роденден со мојата 3-годишна ќерка. Оваа слика е бесценета за мене“

24 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

3. Ова е семејство

24 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

4. „Брат ми само што се врати од другиот крај на светот и носиме иста облека. Мистерија!“

24 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

5. „Мама конечно го победи ракот“

24 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

6. „Баба ми сакаше да ја објавам фотографијата на Интернет за сите да видат колку се големи нејзините домати“

24 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

7. „Јас и син ми сме подготвени за Божиќ“

24 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

8. Ова момче побарало само еден Божиќен подарок и му дозволиле да го отвори порано

24 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар