11 февруари 2019 | Кафе пауза

Дали изневеруваат и мажите коишто се вљубени во нивните партнерки?

Психолозите сметаат дека дури и вљубените мажи можат да му подлегнат на неверството.

11 цитати што треба да ги запомните доколку се чувствувате анксиозно

Од анксиозност страдаат милиони луѓе ширум светот и ова е најчестото ментално нарушување.

Експертите советуваат: Од голема важност е долната облека што ја носите за време на вежбање

Дали некогаш сте обрнале внимание на долната облека што ја носите за време на вежбање?

Запознајте ја Невена Тодоровска – талентираната млада фотографка од Битола

Погледнете ги нејзините фотографии во продолжение и уживајте.

10 начини да го зголемите нивото на допамин во вашето тело

Допаминот е еден од најважните хормони и тој е одговорен за начинот на којшто се чувствуваме.

Кои се предностите на врските на далечина?

Овие врски имаат свои предности, а тоа ќе ви го потврдат луѓето кои имале храброст, трпение и верба во нивната љубов.

Витамини и минерали што ви се потребни после 30-тата година од животот

Брзиот начин на живот и недостатокот од време за планирање на оброците ја зголемуваат популарноста на додатоците во исхраната.

Магнезиумот како природен лек за многу здравствени проблеми

Покрај потребата на телото за овој минерал, магнезиумот може да биде многу корисен и ефикасен природен лек.

8 начини да го смирите вашето дете како професионалец

Она што е важно е да научите како да го смирите вашето дете без да му ги повредите чувствата.

23 фотографии што докажуваат дека семејството е најубавото нешто што постои

Највозбудливите моменти од животот ги споделуваме со семејството, а овие фотографии ќе ви го докажат тоа.

Дознај кој карактер ти прилега преку ликовите на „зимското“ Битолско чупе

Преку овие неколку едноставни прашања во форма на квиз, дознајте кој лик од Битолското чупе во својата зимска варијанта го претставувате вие.
Датум: 11 фев 2019
, Автор: