17 фотографии кои засекогаш го променија Интернетот

17 фотографии кои засекогаш го променија Интернетот

Секојдневно се објавуваат милиони нови фотографии на Интернет и тоа од познати личности, професионални фотографи и многу обични корисници. И помеѓу сите овие фотографии некои успеваат да се истакнат и да станат познати низ целиот свет. Погледнете ги 18-те фотографии кои засекогаш го променија Интернетот.


1. Најзгодниот криминалец

(1)17-fotografii-koi-zasekogash-go-promenija-internetot-kafepauza.mk

„Тој ќе ви го украде и срцето и телевизорот“

Ова е само една од реакцијата на фотографијата на Џереми Микс. Во 2014 година, неговата фотографија се појави на Фејсбук страницата на една полициска станица во Калифорнија. Ова згодно момче буквално се прослави преку ноќ и потпиша договор со модна агенција долго пред да му заврши затворската казна од 27 месеци.

2. Селфи со Том Хенкс

(2)17-fotografii-koi-zasekogash-go-promenija-internetot-kafepauza.mk

Елизабет и Рајан не ни помислиле дека ќе се сеќаваат на нивната свадба токму поради оваа фотографија. Додека ги фотографирале во Централ Парк во Њујорк, тие го сретнале Том Хенкс кој џогирал. Актерот им честитал и направил неколку фотографии со среќната двојка.

3. Селфито на Елен од Оскарите

Ова е можеби најпознатото селфи досега. Како што рекла Елен, можеби фотографијата би била уште поубава ако рацете на Бредли Купер биле подолги.

4. Леонардо ди Каприо и Оскарот

(4)17-fotografii-koi-zasekogash-go-promenija-internetot-kafepauza.mk

Леонардо премногу долго го чекаше овој момент, и без сомнение го заслужи. За време на церемонијата тој го покажа средниот прст, а никој не знае дали било случајно или намерно. Сепак, Интернетот никогаш нема да го заборави овој момент.

5. Намуртеното маче

(5)17-fotografii-koi-zasekogash-go-promenija-internetot-kafepauza.mk

Мачето Тард само изгледа намуртено. Во реалноста бил премногу сладок. Чудниот изглед на мачето бил забележан од јавноста, па во 2013 година ја доби наградата за „Меме на годината“. До крајот на 2014 година, мачето ѝ донело заработка од 100 милиони долари на својата сопственичка.

5. Љубовта на Барак и Мишел Обама

Оваа фотографија само ги потврдува гласините дека овие двајца се создадени еден за друг. Мишел и Барак отсекогаш ја покажувале својата наклонетост еден кон друг во јавноста.

6. Жизел Бундхен има време за сè

И покрај целиот тим кој ѝ помага секојдневно, Жизел немала доволно време за спиење. На пример, пред да ја направат фотографијата, таа спиела само 3 часа.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар