10 правила кои мора да ги почитуваш доколку излегуваш со мојата ќерка

Кога станува збор за нивните ќерки, татковците се секогаш заштитнички настроени. Но, има и случаи кога некои се и премногу. За оние кои сакаат да му пренесат јасна порака на идниот потенцијален зет, оваа маица е совршена.

10 правила кои мора да ги почитуваш доколку излегуваш со мојата ќерка

1. Најди си работа.

2. Разбери дека не те сакам.

3. Знај дека сум присутен насекаде.

4. Доколку ја повредиш, јас ќе те повредам тебе.

5. Враќај ја дома 30 минути порано.

6. Најди си адвокат.

7. Доколку ме излажеш, ќе дознам.

8. Таа е мојата принцеза, не твој плен.

9. Не ми пречи пак да одам во затвор.

10. Што и да ѝ направиш, јас истото ќе ти го сторам тебе.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар