Креативност во време на корона: Артистка ги претвора ѕидовите на нејзината куќа во цветна градина

Натали Лети е артистка од Франција на која карантинот воопшто не и е здодевен. Таа ја претворила нејзината селска куќа во цветна градина.

12 докази дека зелените ѕидови изгледаат убаво во секоја просторија во домот

Ако сакате да ги освежите ѕидовите во вашиот дом со боја што не е бела, тогаш можете да ги бојадисате во зелени нијанси, кои се голем тренд оваа пролет.

Неодоливи идеи како да ги украсите ѕидовите за новогодишните и божиќните празници

Идеи за совршено украсена елка можете да најдете на секој чекор, но едни од најголемите површини во домот што копнеат по украси се вашите ѕидови.

Најубавите камени ѕидови кои некогаш сте ги виделе

Уметниците Андреас Кунерт и Наоми Цетел создаваат функционална камена уметност за домови и разни јавни места под името „Античка уметност од камен“.
Датум: 15 јул 2015

Едноставни и креативни начини за декорација на ѕидовите во вашиот дом

Зошто вашите ѕидови да бидат бели кога може да имаат точки?

Што ве ограничува?

„Ограничени сте само од ѕидовите кои сами ги градите.“
Датум: 30 окт 2014
, Автор:

Колоритна инспирација: 20+ одлични идеи за бојадисување на домот

Како што ќе можете да видите од самите слики, во некои од апартманите одредена силна боја е делумно искористена, додека пак кај некои доминира во целиот простор.

Модерни тапети кои ќе им дадат нова димензија на вашиот дом или канцеларија

Овие модерни тапети изработени од компанијата „Vimagio“ можат комплетно да ви го променат домот или канцеларијата.

Бојата на ѕидовите влијае на должината на сонот

Доколку сакате добро да се наспиете, тогаш најдобро е ѕидовите во вашата спална да ги бојадисате во сина боја.

Креативни пораки испишани на градските ѕидови

„Вчера долетав од Лондон. Уште чувствувам болка во рацете.“
Датум: 12 мај 2012
, Автор:

Апартман од 32 квадратни метри со 24 соби

Откако го откупил малиот апартман за 45.000 американски долари, решил во него да ја искористи секоја педа, па го направил овој неверојатен подвиг.
12