Креативност во време на корона: Артистка ги претвора ѕидовите на нејзината куќа во цветна градина

Креативност во време на корона: Артистка ги претвора ѕидовите на нејзината куќа во цветна градина

Натали Лети е артистка од Франција на која карантинот воопшто не и е здодевен. Таа ја претворила нејзината селска куќа во цветна градина. Куќата е исполнета со цвеќиња во боја на бонбони што цветаат на вратите, скалите, ѕидовите и мебелот. Изгледа како куќа од бајките.

Артистката ја купила куќата пред 3 години, а нејзиниот тинејџерски сон бил да има куќа исполнета со нејзините уметнички дела. Кога почнала да ја украсува куќата, имала намера да ги задржи своите фантастични слики во своето студио. Меѓутоа, откако Франција беше ставена во карантин, нејзиниот сопруг ја охрабрил да ја украси куќата. Сега таа го поминува секој ден додавајќи посебни мотиви – цветови, птици и нежни принтови на секој ќош и пукнатина.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

Покрај нејзините раскошни и живописни слики, француската артистка му дава нов ботанички живот на секој пронајден и стар мебел. Таа сакала да креира свој свет, вид гнездо исполнето со нејзината уметност. Натали вели дека можете секој мебел најден на улицата да го претворите во нешто убаво и лично. Според сликите што таа ги објавува на својот профил на Инстаграм, секој дел од куќата е исполнет со уметност. Можете да видите многу испреплетени стебла со цвеќиња растат од секој агол.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de NathalieLete (@nathalie_lete) el

Погледнете ги овие шарени и везени дизајни инспирирани од импресионистички сликари.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар