Игри за почетници: 3 фетиши од кои никој не би требало да се срами

Доколку сакате да истражите нова страна од вас, дури и да сте многу срамежливи, ви препорачуваме да ги пробате овие секси игри...

Вкусни и здрави кокосови палачинки

Овој рецепт може да го направат и оние кои се на безглутенскиот режим на исхрана.

Едноставни и креативни начини за декорација на ѕидовите во вашиот дом

Зошто вашите ѕидови да бидат бели кога може да имаат точки?

Совршени фотографии кои перфекционистите ќе ги обожаваат

Доколку сте перфекционисти со доза на „OCD“, со сигурност ќе се смешкате додека ја гледате оваа галерија од мали совршенства...

23 идеи за софистициран и секси изглед за Св. Валентин

Денот на љубовта, но и ден кога изгледот е најважен. Без грижи, подготвивме 23 идеи како да изгледате софистицирано, а сепак тој да посака да ја скине облеката од вас.

Викенд книга: „Дете 44“ – Том Роб Смит

„Кога стравот ќе го замолчи целиот народ, еден човек мора да ја каже вистината.“
Датум: 07 фев 2015
, Автор:

Креативни начини за да ја искористите старата бижутерија

Дали ви се насобрало многу бижутерија која повеќе не ја носите или пак не знаете како да ја искомбинирате, па сакате да ја фрлите? Да го сторите тоа е многу лесно, но дали сте помислиле дека може да ја претворите во нешто друго?