08 септември 2014 | Кафе пауза

Обемот на струкот кажува колку долго ќе живеете

Можете да го заборавите индексот на телесната маса, како и секојдневното качување на вагата, порачуваат научниците од бизнис училиштето Кас, откако ги прегледале здравствените податоци на над 300 илјади луѓе.
Датум: 08 сеп 2014
, Автор:

Модното портфолио на Вилијам Вајлд

Вилијам Вајлд е моден дизајнер од Лондон чија специјалност се исклучителните рачно изработени гумени модели и модни додатоци.

Пронајдете го соодветниот накит за тенот на вашата кожа

Иако жените мислат дека секој накит одговара на сечиј тен, тоа и не е баш точно. На секоја нијанса на кожа ѝ одговара различен накит.

Колоритна инспирација: 20+ одлични идеи за бојадисување на домот

Како што ќе можете да видите од самите слики, во некои од апартманите одредена силна боја е делумно искористена, додека пак кај некои доминира во целиот простор.

По што се разликуваат совесните и учтиви луѓе?

Совесноста спрема другите луѓе претставува највисока форма на љубезност и емпатија. Тоа е културно однесување, каде се грижите за доброто на останатите, без да очекувате нешто за возврат.