Модното портфолио на Вилијам Вајлд

Вилијам Вајлд е моден дизајнер од Лондон чија специјалност се исклучителните рачно изработени гумени модели и модни додатоци. Неговите колекции изобилуваат со елеганција и уникатност која ретко може да се најде, но никогаш не може да се заборави. Вајлд има долгогодишна опсесија со костуми и дизајни кои вклучуваат латекс и кога во 2010 година ја претставил својата нова колекција „Madame Boucherie“, тој веднаш добил голем број фанови, вклучувајќи ја и Ријана. Погледнете во неговото интересно и талентирано модно портфолио и погледнете ја неговата најнова колекција „Dairy Queen“…

Модното портфолио на Вилијам Вајлд
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар