Брз и едноставен рецепт за новогодишен чоколаден чизкејк

Денес ви откриваме брз рецепт кој сигурно ќе поскате да го приготвите во текот на празниците кои ни доаѓаат.

Чизкејк со малини што не се пече

Не ви е потребна рерна за да ја направите совршената чизкејк торта.

Божествен десерт готов за 10 минути: Банана чизкејк во чаша кој ќе ви ја заслади душата

Изненадете ги вашите најблиски со банана чизкејк во чаша кој несомнено ќе стане вашиот омилен десерт.

Неодолив чизкејк колач со манго

Тој не само што изгледа вкусно, туку и навистина е вкусен!

Десерт од соништата: Чизкејк со Нутела

Едноставен и вкусен колач кој мора да го пробате уште денес

Чоколаден чизкејк: Уште помоќен вкус на познатата хит торта

Сирење и чоколадо – одличен десертен пар за брзо благо без печење кое уште побрзо се јаде...
Датум: 04 окт 2014
, Автор:

Чизкејк во чаша: Лесен рецепт за летно уживање

Најомилениот летен десерт, подготвен на наједноставниот и најбрз начин за кој не треба ни да ја вклучите рерната...
Датум: 05 јул 2014
, Автор:

3 слатки десерти со Орео колачиња

Замислете си вкусни Орео колачиња. Сега замислете ги истите како состојки во вашиот десерт.
Датум: 08 јун 2014
, Автор:

Лајт чизкејк – торта од јогурт со јагоди

Лесна и освежителна, сочна и вкусна, и што е најважно, едноставна за подготовка...
Датум: 13 мај 2014
, Автор:

Нутела задоволство: 3 вкусни десерти со Нутела

Зошто да ја користите нутелата само за мачкање палачинки кога од неа може да ги направите најубавите десерти?
Датум: 28 апр 2014
, Автор:
12