26 јули 2021 | Кафе пауза

5 идеи како да ги внесете боите на сонцето и на морето во вашиот дом

Сината и жолтата боја се поврзуваат со летото, со сонцето и со морето, а во продолжение ќе прочитате како да ги внесете овие бои во вашиот дом, без многу трошоци.

„Чизкејк“ без сирење: Рецепт за торта полна со протеини што не се пече

Оваа торта се прави со јаткасти плодови, многу е вкусна и ќе ве засити.

Што носи сезоната на Лавот за секој хороскопски знак?

Астролозите советуваат да ја искористите сезоната на Лавот за да бидете дарежливи.

10 стоички цитати што ќе ве поттикнат да размислувате за животот

Наместо да се движат кон задоволство и да избегнуваат болка, стоиците знаат дека секој момент треба да се третира според тоа што го носи.