20 декември 2020 | Кафе пауза

Најдобрите свадбени фотографии од различни делови на светот

Илјадници свадбени фотографии од целиот свет беа доставени на годишниот натпревар за најдобри фотографии на Junebug Weddings, а ние ги споделуваме најдобрите 20!

„Магичен“ рецепт за чизкејк со совршени слоеви

Овој вкусен чизкејк кој исто така изгледа магично, сигурно ќе сакате да го направите веднаш.

Мирис на кафе и празнична атмосфера во домовите на македонските инстаграмџии

Македонските инстаграмџии споделија неколку фотографии кои докажуваат дека новогодишните празници и кафето се меѓу оние мали работи кои ни даваат чувство на топлина и удобност.