фризура | Кафе пауза

Нов летен тренд: Големо коњско опавче

Големото коњско опавче е еден од најголемите летни трендови. Ако сакате да носите високо и големо коњско опавче, не ви е потребна коса до половината.

Оваа фризура е хит во 2021 година и можете да ја направите дома

Повеќето од нас немаат време или волја да прават комплицирани фризури дома, но, за среќа, постои решение за оние кои сакаат модерна фризура што се прави брзо.

Ова куче има највпечатливи фризури на Инстаграм

Бонтенмару добива илјадници лајкови на неговите фотографии, а тајната на неговиот успех е во необичната фризура што луѓето ја споредуваат со различни познати личности.

Водечки тренд за претстојната сезона: Оваа ретро фризура ќе биде хит за време на пролетта

Оваа фризура бара минимална посветеност и е лесна за одржување, па тоа е една од причините зошто ја сакаат жените.

Француска пунџа за елегантни дами: Се прави за 5 минути, одговара на секоја должина и форма на коса

Колку и да сакате свежо измиена и исфенирана коса, понекогаш е едноставно полесно, но и поелегантно кога косата е собрана во пунџа.

Шишките од серијата „The Queen’s Gambit“ стануваат голем тренд, но зошто треба да размислите двапати пред да ги направите?

Неверојатно автентичната Бет Хармон остави трага кај публиката ширум светот, а тоа брилијантно го потврдува растечкиот тренд на убавина во светот на фризурите.

Ретро фризура за секој ден што ја носат познатите личности

Оваа ретро фризура ја носеа сестрите Кардашијан, Џенифер Лопез и многу познати дами. Дали е време да ја пробате и вие?

Фризурата што ја носат сите познати личности: Направете коњско опавче со половина коса

Фризурата што многумина ги асоцира на деведесеттите години е повторно во тренд и ја носат сè повеќе познати личности.

Една жена решила да му направи нова фризура на своето куче и сега навистина се кае

Мано е името на кучето чие крзно му го покривало лицето и не можело да гледа, па затоа Сузана решила да ги превземе работите во свои раце.

Холографската коса е нов тренд за секој што сака да ги нагласи промените

Во продолжение погледнете ги фотографиите од холографскиот тренд на бојадисување на косата што ќе ве натераат веднаш да закажете термин кај вашиот фризер.

15 илустрации во кои ќе се пронајдат девојките што имаат проблеми со фризурата

Секоја жена знае дека фризурата е моќна работа. Но, со големата моќ доаѓа и голема одговорност: грижата за вашата коса е обврска што не би му ја посакале ни на најголемиот непријател.

6 бои на коса што ќе бидат модерни во 2020 година

Боите на коса што ќе бидат модерни во 2020 година се природни, но ладните нијанси повторно се во предност. Меѓу трендовите хит ќе бидат и силнитебои - црвената и сите бои на виножитото.