27 август 2020 | Кафе пауза

Како да го проверите протокот на чи енергија во куќата?

Според фенг шуи, сè се сведува на протокот на енергија. Позитивниот проток е клучен за сите аспекти на животот во домаќинствата.

Што треба да направи секој хороскопски знак за да стане подобар пријател?

Пријателствата се важен и незаменлив дел од животот, а во продолжение прочитајте што треба да направите за да бидете подобар пријател.

Италијански народни мудрости: Никој не може да ви го одземе она што Бог го наменил за вас

Италијанците знаат што е навистина важно во животот. Тие се познати по поговорките, а во продолжение прочитајте некои од најинтересните.

7 правила за остварување на желбите

Езотеричарите веруваат дека вашите желби ќе се остварат ако ги напишете правилно. Универзумот не може да го сфати торнадото од желби во вашата глава и затоа не може да ги исполни.

Како да бидете добра девојка без да се изгубите во врската?

Најздравите врски се оние во кои и двајцата партнери имаат свој живот надвор од врската. Погледнете што треба да правите за да не се изгубите во врската.

Една жена решила да му направи нова фризура на своето куче и сега навистина се кае

Мано е името на кучето чие крзно му го покривало лицето и не можело да гледа, па затоа Сузана решила да ги превземе работите во свои раце.

Фотографии од вилински коњчиња кои ја прикажуваат нивната деликатна убавина

Питер ван Докум е професор по астрономија кој има посебна страст за фотографирање. Особено, тој ги обожава вилинските коњчиња.

Прекрасна плажа која ќе ве воодушеви

Можеби оваа година не можевме да патуваме многу, но не заборавајте да го ставите овој остров и плажите на листата за следната година.