Прекрасна плажа која ќе ве воодушеви

Прекрасна плажа која ќе ве воодушеви

И покрај тоа што летото веќе завршува, сигурни сме дека плажите сите ги сакаат без разлика на годишното време. Хвар е еден од оние острови на кои секогаш сме среќни да се вратиме и да уживаме во идиличниот пејзаж и недопрената природа. Можеби оваа година не можевме да патуваме многу, но не заборавајте да го ставите овој остров и плажите на листата за следната година.

Со неколкуте плажи што ги нуди, многу е тешко да се одлучиме за една, но овој пат ја издвоиме плажата Робинсон. Таа го добила своето име заради ресторанот Робинсон кој се наоѓа во непосредна близина. Оваа прекрасна плажа има волшебно тиркизно море, прекрасна околина и места каде што можете да направите одлични фотографии за спомени.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de VINCE 🇫🇷🇦🇺 (@viince_r) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Visit Croatia Right Now (@visitcroatiarightnow) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Daniela (@daniela_pu) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Instants Nomades 🐪 (@_instantsnomades_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de CVIT 🌼 (@studio_cvit) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Denise We 🤘🏽 (@denise.on.tour) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ivana Ponjavić (@ivanicaslatkica) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Marion | Fashion Lover (@faurevermarion) el

Прочитајте и зошто овој ресторан во природа е еден од најубавите во светот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар