7 правила за остварување на желбите

7 правила за остварување на желбите

Езотеричарите веруваат дека вашите желби ќе се остварат ако ги напишете правилно. Факт е дека универзумот не може да го сфати торнадото од желби во вашата глава и затоа не може да ги исполни. Поради тоа, потребно е да се фокусирате, да ги запомните овие седум правила, да ги запишеме желбите и тие ќе ви бидат исполнети.

7 правила за остварување на желбите

1. Желбата мора да биде напишана

Читко, јасно, со убав ракопис. Можеби звучи едноставно, но не е така. На пример, ако напишете „Сакам да имам свој дом“, тоа е желба, но не е јасна. Затоа, треба да бидете попрецизни во изразувањето на вашите желби.

2. Желбата мора да има прецизно време

Многу е важно да го запишете времето кога сакате да се остварат вашите желби. На пример: „Сакам да купам стан во 2021 година.“ Пред да ја напишете желба, размислете внимателно кога сакате таа желба да се оствари, а потоа преминете на третото правило.

3. Секогаш пишувајте во прво лице и никогаш не користете негации

Ако напишете: „Не сакам да бидам сиромашен“, универзумот не го разбира негативното значење и ќе ве направи сиромашни со исполнувањето на оваа желба. Подобро е да напишете: „Сакам да бидам богат“.

4. Забранете си да кажете „не“ во кој било контекст или негирање

Кога пишувате желби, размислете внимателно и фокусирајте се на желбите. Опишете ги детално.

5. Напишете ги желбите емотивно, со вашата душа

Ако сакате нов дом, мора да го опишете целосно, почнувајќи од локацијата, влезот, бројот на соби до местото каде што ќе ја ставите омилената вазна итн.

Многу е важно вашите желби да не им наштетат на другите луѓе. Од овој постулат следува правилото број 6:

6. Исполнете ја желбата со молитва

Откако ќе ја напишете желбата на парче хартија, молете му се на Бога да ви се исполни. Молитвата ќе ви помогне да се фокусирате.

7. Никогаш не потпирајте се само на вашите желби

Желбите се една работа, делата се друга. Замислете си желба, но не потпирајте се на тоа дека таа сама ќе се исполни и вие не треба да правите ништо.

Прочитајте како да ја искористите моќта на зборовите за да ги исполните сите ваши желби.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар